نون نوشتن چه دارد؟

کتاب نون نوشتن محمود دولت آبادی را در یکی از کتاب فروشی های خیابان انقلاب ورق زدم و نخریدم. در همین ورق زدن دو سه دقیقه ای از این کتاب کم حجم که با چاپ خوب و جلد نسبتا نفیسی در آمده بود، چیز خاصی جلب توجهم را نکرد. متن کتاب شبیه متن یادداشت های سردستی وبلاگی بود که صفحه به صفحه نوشته شده باشد. شرح دغدغه های نویسنده از قبیل این که چه وقت سرحال بوده و کلیدر را جلو برده و چه وقت نوشتن به دشواری پیش رفته است.

دولت آبادی به هر حال نویسنده بزرگی است و آبروی داستان نویسی این روزگار ایران به شمار می آید. طبیعی است که از کوچکترین نوشته های او انتظار زیادی داشته باشیم. نون نوشتن او هم قطعا بی اهمیت نیست. به هر حال تصمیم گرفتم این بار اول منتظر نقدهای کتابش باشم تا ببینم نون نوشتن چه دارد.

در این یادداشت کوتاه  (یادداشت دوم) هم نویسنده با من هم عقیده است که متن کتاب شبیه وبلاگ است و این که ویژگی کتاب بر ارزش های ادبی آن غلبه دارد.

/ 3 نظر / 29 بازدید
سمیراحمد | احمد

در یادداشت کوتاهی درباره کتاب "نون نوشتن" به این مطلب ویبلاگ شما لینک داده شد. به نظرم قضاوتی زود و کم دقت داشته ای عزیز [چشمک] پایدار مانی

گیلدا

من این کتاب را خواندم . در همان جمله های ساده که شما می گویید من بینش نویسنده را پیدا کردم و انچیزی پیدا کردم که هیچ کس نگفته بود. عنوان متن شما را ارزشیابی شتابزده می گذارم.

محسن قاسمی

با گفته ی گیلدا و احمد موافقم. ارزیابی شما شتابزده و متناسب با همون "ورق زدن" هستش. در ضمن، بالآخره باید وبلاگ آقای دولت آبادی هم خونده بشه دیگه، اما ایشون که نمیتونن برن پای لپ تاپ بشینن تایپ کنن! گذشته از این، توی این کتاب اطلاعات زندگینامه ای، سیاسی، فرهنگی و نکات ریز و ظریف خوبی برای تازه نویسندگان وجود داره. (قسمتی از این کتاب رو تایپ کردم و توی وبلاگم گذاشتم، میتونید برید بخونید.