حرف اول

 بالاخره باید تنبلی را کنار می گذاشتم و این وبلاگ جدید را روبه راه می کردم. وبلاگ راه انداختن چقدر سخت است! وبلاگ هرچه قدیمی تر می شود نوشتن در آن برای آدم آسان تر می شود. مثل پاتوقی قدیمی که عادت داشته باشی در آن با دوستانت بنشینی و گپ بزنی. «بداهه لاگی» برای من این طور شده بود. هرچند که این اواخر زیاد در آن نمی نوشتم، آن چیزی که می نوشتم بدون کمترین زحمت نوشته می شد. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

«بداهه لاگی» که سانسور شد (لااقل از طرف بعضی شرکت ها) بدجوری از روزگار گله مند شدم. سخت است راه خانه آدم را ببندند. باید خانه عوض می کردم. ولی خوبی خانه عوض کردن این است که با خانه تکانی همراه می شود. حالا «در کنار رودخانه» نشسته ام. سر و صورت این وبلاگ را باید کمی عوض کنم و لینک دوستان قدیمی را در کنار صفحه بگذارم. با این همه نمی خواهم این صفحه را از نظر گرافیکی خیلی بزک کنم. برای وبلاگ همین بس که سریع بالا بیاید.  اینجا کمی با «بداهه لاگی» فرق می کند؛ یعنی قرار است که فرق کند. سعی می کنم که یکدست تر بنویسم و حرف خودم را بیشتر بزنم تا حرف دیگران را. لینک کمتر می دهم به خبرها و مطالب سایت های دیگر. «در کنار رودخانه» اسم موجزی نیست اما از آن خوشم آمد. وزن دارد چون از یک شعر آمده است. جریان را تداعی می کند و با ماهیت سیال وبلاگ همخوان است. اینجا رودخانه کلمات است. اگر نگاه کنیم تصویر خود را در آن می بینیم. سراغم بیایید. من از این به بعد اینجا می نشینم.

/ 7 نظر / 3 بازدید
مهدي

سلام بر مهبد عزيز. منزل نو مبارک. خوشحالم که اولین پیام رو من برات مینویسم. از اينکه بداهه را بستند متاسفم. اميدوارم سانسورچی هايی که با مرداب محشورند کارشان به کنار رودخانه نکشد. کلماتی رو هم که نوشته بودم.قصد توضيحشون رو ندارم. از عنوان يادداشت هم همين بر می‌آيد در يک لحظه خاص در ساعت ۸ و نيم صبح از پس يک شب پر دغدغه هرچی تو ذهنم بود ريختم بيرون. همش همين.

مهدي

سلام داداش....خونه جديد مبارک....مهبد منم دارم ميام سربازی.....هوای مارو داشته باش ارشد جان.

ممل

آقای فلو! به جای این کارا برو خدمتتو بکن!

ایرانی

مبارکه! بله اتفاقاً همین طوره!

sara

salam manam tabrik migam albate man montazere in hastam ke matlabe jadideton ra bekhonam movafag bashid

ali

مهبد عزيز من هم منزل جديد رو بهت تبريک می گم و حتما مثل هميشه بهت سر می زنم. راستی چقدر ديگه از خدمتت مونده؟