وقتی یک پلیس شهردار شود چه می شود؟

 

کتابفروشی بزرگ شهر کتاب مرکزی در تهران امروز شنبه، اول تیر با حکم تخلیه ای که توسط مرجع قضایی صادر شده بود، بسته می شود.

دیروز آخرین روزی بود که این کتابفروشی باز بود. حکم تخلیه این مکان پس از شکایت شهرداری تهران صادر شد. شهرداری تهران که مالکیت این ساختمان را برعهده دارد، آن را به صورت اجاره ای در اختیار موسسه شهر کتاب قرار داده بود، اما پنج سال زودتر از موعد مقرر به دلیل تبدیل ساختمان فروشگاه به بخش اداری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساختمان مذکور را پس گرفته است.

فروشگاه کتاب شعبه مرکزی موسسه شهرکتاب با هزار متر مربع زیربنا و حدود ۳۰ هزار عنوان کتاب یکی از بزرگ ترین فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی تهران بود. این کتابفروشی از معدود کتابفروشی هایی بود که در آن کتاب های خارجی نیز عرضه می شد.

عرضه کتاب خارجی در این فروشگاه سابقه تاریخی دارد و یکی از دلایل تاسیس این فروشگاه عرضه کتاب های خارجی بود. هنگامی که در نیمه اول دهه ۷۰ موسسه شهر کتاب با حمایت شهرداری تهران تاسیس شد، بنیانگذاران آن روی عرضه کتاب های برگزیده خارجی در این فروشگاه حساب زیادی باز کرده بودند و شورایی متشکل از مترجمان زبده پس از مکاتبه با ناشران خارجی و دریافت کاتالوگ ها در انتخاب کتاب نقش داشتند. تا پیش از تعطیلی نیز این کتابفروشی یکی از مراکز فروش کتاب خارجی به خصوص برای کودکان و نوجوانان بود.

(بی بی سی)

 

/ 1 نظر / 39 بازدید
مهدی

اگه این رو ندونیم لااقل می‌دونیم وقتی یک شهردار رییس جمهور شود چه می شود؟ گل و بلبل.